תקשורת בזוגיות

חשיבותה של תקשורת בזוגיות

כל זוג עובר משברים, עובר עליות, מורדות, כשאחד מהמשברים הגדולים יכולים להגיע כשיש ילדים אשר לוקחים מאתנו את רוב תשומת הלב.

יחד הכרויות מודעת לחיים שאחרי ההכרות והקשר ההתחלתי, ולטווח הזוגיות ותחזוקה בכל שלב. לא סתם יחד הכרויות מעניקה אימונים אישיים בתחום הזוגיות. הכלים להתמודד עם זוגיות הם חשובים ביותר והכרחיים כדי לשמור על קשר נפלא ואיכותי בכל שלב, ובמיוחד בשלב הקמת המשפחה.

המסע של הזוגיות הוא לא קל, וצריך לדעת איך להתמודד בכל שלב עם הבעיות והקשיים שבדרך. כל קושי מחזק יותר את הזוגיות. הכל בהנחה שעוד יש אהבה, רגש וכבוד הדדי ביחד הכרויות תוכלו ללמוד איך להתמודד עם כל שלב.. זוגיות ויחסים הם נושא מורכב, כאשר זוגיות דורשת תקשורת טובה ומרבית בין שני אנשים . השגרה עלולה לשחוק גם את הזוג המאוהב ביותר, כמו פרח שלא מושקה בזמן. כל מערכת יחסים לא מטופחת עלולה לרדת לטמיון.

מה עושים נגד זה?
רבים הטיפים לזוגיות מוצלחת, אבל נראה לנו שאלו הם היעילים ביותר, שעובדים כל פעם מחדש. פעם בשבוע קבעו לכם דייט. דייט מגוון, סוער ומדליק, שיצית את האש במערכת היחסים, ויוביל אתכם חזרה לחדר המיטות. אל תגידו חבל שאנו מבזבזים, או "מה עם הילדים", פשוט צאו ותבלו. הכל יסתדר. תתגנדרו, בחרו מקום יפה ששניכם אוהבים, ובלו לכם ערב מוצלח ומרגש, בדיוק כמו פעם.

בני זוג שרוצים וחשוב להם להשקיע במהלך הזוגיות, ובמיוחד ככל שהשגרה נשחקת, יודעים שעליהם להיות יצירתיים. איך גורמים לכל צד לחייך ולהמשיך להרגיש נמשך ומיוחד. חוגגים לו יום הולדת בזמן, מפנקים במתנות, מסאז'ים, ומילים יפות, קונים שוקולד מדיי פעם בסוף יום עבודה, ועושים מחוות קטנות שגורמות לו להרגיש חשוב ומיוחד. לא צריך לתת הרבה מעצמנו או להשקיע כדי שבן הזוג ירגיש מיוחד (או מיוחדת כמובן). למשל אפשר לכתוב מכתב אהבה, ככה ולהחביא מתחת לכרית. או למשל לשים קופסה עם פתקים קטנים, שכל יום מציגים משימת אהבה חדשה. רק צריך לחשוב קצת ולהיות יצירתיים, והאהבה פורחת.

תקשורת וכל מיני
במשרד שידוכים יחד הכרויות אפשר ללמוד כי כל מה שאנו מקרינים, יוצא החוצה, ומתבטא במערכות היחסים שלנו אחד עם השני. פרצוף חמוץ יותר תגובה בהתאם, ופרצוף שמח משאיר אנרגיה מעולה באוויר. חשוב לשמור על אורח רוח, סבלנות, נתינה ואחווה בכל תחום, ובטח בזוגיות . בחרנו לחיות עם אדם, עלינו לדעת לבטא את עצמנו ובנוסך להתאים את עצמנו אליו. פשרות ורגישות זה נקודות חשובות בזוגיות. כבוד הדדי זה הבסיס, אבל מחשבה ורגישות זה הרבה מעבר וזה מה שיוצר עוגן לכל זוגיות. חשוב שכל אחד ירגיש שהוא יכול לבטא את עצמו, באופן חופשי, לשבת לשיחה מתי שירצה, ולומר מה מפריע לו בלב פתוח ונפש חפצה.

תקשורת יכולה לבוא בכל מיני צורות, וחשוב לסכם על דרך תקשורת מתאימה בין בני זוג, שיחה שבועית, יומית או דרך להעברת מידע לגבי הבית, הילדים, הזוגיות וכל מה שבינו לבינה.